sobota, 14 września 2013

Ochrona mienia 18.12.2010r.

-FIZYCZNE ZABEZPIECZENIE MIEJSCA ZDARZENIA
-UJĘCIE SPRAWCY PRZESTĘPSTWA LUB WYKROCZENIA.

FIZYCZNE ZABEZPIECZENIE MIEJSCA ZDARZENIA.
Każde zdarzenie ma jakąś swoją wadę. Na obiektach na których np: produkują broń obowiązkowe są dodatkowe zabezpieczenia by na terenie obiektu nie znalazła się jakaś osoba trzecia. Policja przyjeżdżając na miejsce zdarzenia musi mieć miejsce i możliwość dalszych działań, ograniczyć dostęp osób trzecich (taśmą biało-czerwoną) uważać by nie zatrzeć śladów często zdarza się że pracownik ochrony jest pierwszą osobą na miejscu zdarzenia, miejsce zdarzenia już po oględzinach policji i psa- możemy wskazać policji prawdopodobne działanie przestępcy, jeżeli np: policjant na miejsce zdarzenia przyjedzie kilka godzin później (bo wcześniej będzie wezwany na miejsce wypadku śmiertelnego)  w takiej sytuacji pracownik ochrony może podjąć działania by rozpoznać sprawę zdarzenia. (sami powinniśmy wykonać działania ochronne.
Pracownik ochrony może podjąć się pracy tzw. "detektywa", można z ludźmi porozmawiać w celu zebrania wyjaśnień, do pomieszczeń nie wchodzić, chyba że czujemy się pewni i wtedy można spenetrować pomieszczenie lub zapewnić sobie pomoc innych pracowników ochrony by zabezpieczyć możliwie wyjścia z budynku.

UJĘCIE SPRAWCY PRZESTĘPSTWA LUB WYKROCZENIA.
Ujęcie - to znaczy, uniemożliwić ucieczkę, można: podłożyć mu nogę, skrępować ręce, usiąść na nim (wiedząc że za parę minut przyjedzie policja). Nie można zadawać ciosów, chyba że ta osoba nas zaatakuje, można użyć broni w celu odparcia ataku (nigdy gdy osoba ucieka) Do sprawcy należy podejść bezpiecznie w taki sposób by sprawca został obezwładniony. Ujecie to natychmiastowe przekazanie go policji, nie można więzić takiej osoby.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz